Geoblog.pl    HamadriadaMaria    Podróże    HIT THE ROAD . Indie    My coraz glebiej a ich ciagle tak duzo

My coraz glebiej a ich ciagle tak duzo

Indie, Khajurāho

Pociag spozniony o jedyne 3 godziny...Szkoda czasu i energii na denerwowanie sie takowymi sprawami :) wiec umilamy sobie czas pogawedka w informacji turystycznej na dworcu. Wtenczas jeszcze przerazaly nas dywany z spiacych ludzi na peronach, wiec nie zmrozylysmy oka i poswiecilysmy czas na zdobywanie informacji. Przemily pracownik informacji opowiedzial nam o kastach. Najwyzsza to Bramini-kaplani, nastepna to Kshatriya- wojskowi, politycy, srodkowa kaste nazwyaja Vaishya a naleza do niej kupcy, sprzedawcy, ludzie ktorzy maja swoje firmy, w ktorej zatrudniaja wiecej niz 1 osobe, czwarta a zarazem przedostatnia kategoria to Sudra, tworzona przez rolnikow, chlopow. Ostatnia kasta ludzi najubozszych czesto schorowanych i zdeformowanych stanowia Nietykalni- Pariasi, Ci odpowiedzialni sa za najgorsza, najbrudniejsza tyre. Znakomita ich czesc zajmuje sie tez strzyzeniem czy siedzeniem na ulicach z waga:) Okrutny system... Potepiam Kasty jak coraz Hindusow mlodego pokolenia.

Biletow nie rezerwujemy wczesniej tylko spontanicznie kupujemy naostatnia chwile i taniej to wychodzi. Zreszta w takim haosie nie warto planowac na sztywno aby nie doznawac rozczarowan. W pociagu spotkalismy pare Polakow ktorzy zakupili sobie bilety w 1 klasie za 1000 rupii a i tak pol nocy spedzili z nami na Ziemi (my kupilysmy bilety za ok 200 rupii). ROzmowami obudzilysmy Hindusa, ktory usiadl i podzielil sie z nami swoim lozkiem, nie byl zbyt rozmowny gdyz zajety byl medytacja, ale na ktorejs ze stacji wyskoczyl po czaj, ktorym nas uraczyl. Stokroc dobroc!

Kadzuraho to przecudowne miejsce, czuc jakas dobra wibracje. Misternie wyrzezbione swiatynie przedstawiajace erotyczne pozycje robia potezne wrazenie. ostatnia swiatynia byla ku czci Surii Boga Slonca na 7 koniach. Mimo siermieznego zmeczenia caly dzien spedzilysmy wsrod tych magicznych stup swietnie ilustrujacych pozycje z kamasutry :) Dziwny Dysonans... te rzezby az kipia seksem natomiast oni w realu zakrywaja sie, krepuja... nieobrazajac ich wydaje sie totalnymi karlami emocjonalnymi;) hahah sliniace sie, sapiace, dyszace Dzikusy ;) Posagi pobudzaja ich libido a normy spoleczne i pozykrywane Hinduski hamuja je co skutkuje jakims niezdrowym napieciem.

HamadriadaMaria
Maria Graczyk